Twój lekarz 365 dni w roku
- 24 godziny na dobę
Umów wizytę bez wychodzenia z domu u lekarzy z całej Polski
umów wizytę
Tabletka dzień po
Tabletka
"dzień po"
Zamów
39 zł
Antykoncepcja hormonalna
Antykoncepcja
hormonalna
Zamów
39 zł
Zwolnienie lekarskie
Zwolnienie
Lekarskie
Zamów
89 zł
Wizyta lekarska
Wizyta
lekarska
Zamów
99 zł
Wakacyjna apteczka
Jedziemy na wakacje! Zatem co zabrać ze sobą, co zapakować do walizki? Przede wszystkim wakacyjną apteczkę, by nic nie zepsuło nam wypoczynku.

Co powinno znaleźć się w tej podręcznej apteczce? Na pewno odpowiedni krem, chroniący skórę dzieci. Wtedy uchronimy je przed silnym słońcem i nie opalą się na tzw. „raczka”.

Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego kremu?

Przede wszystkim musi on posiadać:

- filtry UVA, UVB
- ma zawierać określony stopień ochrony przed promieniowaniem słonecznym (im wyższy, tym lepsza ochrona)
- powinien także nawilżać i odżywiać skórę

Poza kremami na rynku dostępne są również balsamy. Warto pamiętać o spakowaniu do apteczki kilku innych, ale także ważnych artykułów higienicznych. Na pewno przyda się dobry plaster: na wędrówki – potrzebny będzie plaster z opatrunkiem na odciski i otarcia, zaś na plaży i w wodzie – przyda się plaster wodoodporny.

W wakacyjnej apteczce muszą się znaleźć leki, które zażywasz co dziennie. Potrzebny jest więc ich zapas. Umów się na e-wizytę do lekarza i poproś o e-receptę którą zrealizujesz w czasie wakacji, w pobliskiej aptece.

Na pewno także przydadzą się leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe czy lekarstwo na biegunkę i odwodnienie. Przyda się też preparat na komary, środek odkażający, jednorazowe rękawiczki, jednorazowe maseczki higieniczne oraz płyn dezynfekujący.

Tak przygotowani na wakacyjny wyjazd – wrócimy z niego zrelaksowani, wypoczęci i pięknie opaleni.