Twój lekarz 365 dni w roku
- 24 godziny na dobę
Umów wizytę bez wychodzenia z domu u lekarzy z całej Polski
umów wizytę
Tabletka dzień po
Tabletka
"dzień po"
Zamów
39 zł
Antykoncepcja hormonalna
Antykoncepcja
hormonalna
Zamów
39 zł
Zwolnienie lekarskie
Zwolnienie
Lekarskie
Zamów
89 zł
Wizyta lekarska
Wizyta
lekarska
Zamów
99 zł
Uczulenie na słońce
Opalać się lubi każdy, ale nie każdy może! W Polsce niemal 2,5 mln osób ma alergię na słońce. Wglądem może ona przypominać nawet poparzenie słoneczne.

Nadmierna dawka promieni słonecznych może sprawić, że na naszej skórze pojawi się obrzęk, zaczerwienienie, świąt, wysypka i pęcherzyki. To typowe objawy alergii na słońce. Reakcja uczuleniowa pojawia się od razu i często trwa do 48 godzin.

Długie przebywanie na słońcu często kończy się parzeniem słonecznym. Skóra jest ciepła w dotyku, łuszczy się, pojawia się biegunka i wymioty oraz gorączka. Zazwyczaj trwa ono dłużej, niż samo uczulenie słoneczne. A to już kwalifikuje pacjenta do otrzymania e-zwolnienia lekarskiego.

Opalać się trzeba stopniowo, najlepiej stosując odpowiednie dawkowanie. Zbyt gwałtowne wystawienie skóry na słońce, w szczególności po okresie zimowym, może spowodować, że na naszej ciele pojawią się bąble. A to już oznacza, że konieczne są odpowiednie maści lub okłady z kwasem borowym. Tutaj konieczne są leki, które przepisze ci lekarz podczas e-wizyty. Innym problemem są nieestetyczne przebarwienia skórne. Pomocne będą leki, które otrzymasz na e-receptę